Pletení z papíru

Co budeme potřebovat:

  • špejli
  • lepidlo ( osvědčilo se lepidlo v tubě )
  • papír ( staré noviny, časopisy, letáky  aj. )
  • nůžky

 

Základní postup při výrobě papírových ruliček

Při vytváření ruliček budeme postupovat tímto způsobem - nachystáme si pracovní plochu. Tím, že budeme lepit konec novin se nám může stát, že ušpiníme stůl a pak by se nám vznikající ruličky mohli nechtěně lepit ke stolu. Je proto dobré vše dělat na omyvatelné podložce - třeba na starém ubruse nebo na folii.

Přichystané noviny rozstříháme na stejné cca 7cm široké pásky. Pokud se jedná o noviny, které jsou pouze složené uprostřed, tak je lepší je stříhat na šířku - vzniknou tak delší ruličky, které jsou vhodné na pletení výrobku (nemusí se potom tak často navazovat).

Jdeme na to:

Potřeby k vytvoření ruličky
Potřeby k vytvoření ruličky
Už nastříhané proužky
Už nastříhané proužky
Začátek
Začátek

vezmeme si 1 list nastříhaných novin a položíme si ho na pracovní plochu. Dáme na dolní pravý roh špejli zhruba v úhlu 45 stupňů

Přichycení rohu proužku
Přichycení rohu proužku

Noviny přeložíme přes špejli a přidržíme prstem. Pomalu stáčíme ruličku až k protějšímu vrchnímu rohu. Necháme si zde kousek nestočený - abychom mohli nanést lepidlo.

Rolujeme
Rolujeme
Nanášíme lepidlo
Nanášíme lepidlo

Na pravý horní roh naneseme přiměřené množství lepidla a domotáme ruličku. Potom špejli vytáhneme a pokračujeme stejně u dalších ruliček.

Domotaná rulička
Domotaná rulička
Již hotové ruličky
Již hotové ruličky

Tak a máme hotovo - připraveno k pletení.


Zaujal Vás článek? Sdílejte ho!

Mohlo by vás také zajímat