Washi páska a co s ní

Co to washi tape je? Kde se vzaly? Na co se používají? Spousta otázek, spousta odpovědí, ale nekonečné možnosti využití.

Co je to washi tape

Washi tape je dekorativní páska z papíru. Její výroba pochází z Japonska. Je více surovin ze kterých se dá vyrobyt (rýže-rýžový papír, různé trávy a taky bambus). U nás je washi známá opravdu jen k dekorativním účelům, ale v Japonsku z ní dělají třeba výplně dveří do klasických japonských domů nebo je používají k výrobě plátna do obrazů a dokonce i k výrobě bankovek.

Páska vzniká podobným způsobem jako u nás ruční papír. Výhodou však je její vlasnost a to že když ji někam nalepíte a pak zjistíte že to není ono, no tak ji prostě odlepíte a nalepíte jinam. A druhá super vlastnost je, že se dá utrhnout – ano, nemusíte ji stříhat.

Vzory

Já vlastním jen několik málo vzorů, ale je jich na našem trhu spousta. No a to nemluvím o japonských výrobcích. Myslím si, že kdo jednou podlehne, tak se mu sbírka z pár kousků rychle rozroste. Doporučuji z vlastní zkušenosti, že pokud si zakoupíte nějaký vzor tak si k němu vyberte hned ve stejném odstínu jednobarevnou pásku. Dá se to pak lépe zkombinovat na stánkách i v PL a jiných ručních dovednostech.

Možnosti využití pásky

Páska se dá využít opravdu všude. Třeba můžete olepit nádobí, příbory, vázičky a jiné. Já viděla na vlastní oči i olepené kolo. Na internetu jsou ukázky i polepených stěn v dětském pokoji. Opravdu washi tape má čiroké uplatnění. Já ho zatím použila jen ve scrapbooku.

Tužka
Tužka
Záložka
Záložka
Blahopřání
Blahopřání
Krabička
Krabička
Stránka do "12" alba
Stránka do "12" alba

Zaujal Vás článek? Sdílejte ho!